szybka i efektowna zmiana koloru auta

Tania, szybka i efektowna zmiana koloru auta. Jak to zrobić?

Znudził Ci się kolor lakieru samochodu? A może marzy Ci się wyjątkowy wygląd nadwozia? Zmiana koloru auta u lakiernika to proces dość czasochłonny, a ponadto bardzo kosztowny. Jest jednak tańsza, równie efektowna alternatywa. Dzięki oklejaniu auta folią możesz całkowicie zmienić jego wygląd, a koszt takiej usługi jest bardziej przystępny. Dowiedz się więcej na ten temat!

Jak przebiega zmiana koloru samochodu z użyciem folii?

Oklejanie aut to technika, którą wykorzystuje się od wielu lat. Obecnie jednak cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem – także wśród właścicieli aut, którzy chcą zmienić ich wygląd na ciekawszy czy bardziej oryginalny. Aby zmodyfikować kolor karoserii, okleja się ją precyzyjnie dociętymi kawałkami folii w wybranym kolorze. Możliwe jest też tworzenie wzorów i wykorzystanie nadruków. Folie występują w bardzo szerokiej palecie stylistycznej – od matowych, poprzez holograficzne aż do brokatowych – i ogromnym wyborze kolorów. Dlatego możesz zadbać o to, by Twoje auto nabrało unikalnego wyglądu.

Jak przebiega sam proces? Składa się on z kilku etapów:

  • wyboru rodzaju folii lub stworzenia projektu unikalnego wzoru,
  • przygotowania powierzchni do aplikacji i ewentualnego demontażu niektórych elementów – np. zderzaków – na czas jej przeprowadzenia,
  • aplikacji kawałków folii zgodnie z projektem i z wykorzystaniem profesjonalnych technik.

Tak wykonana zmiana koloru samochodu daje przede wszystkim niesamowity efekt – szczególnie, jeśli zdecydujesz się na wzór, dodatkowe ozdoby czy folię o ciekawej fakturze.

Zalety zmiany koloru auta z pomocą folii

Dlaczego warto zdecydować się właśnie na folię? Powodem są przede wszystkim liczne zalety samego produktu oraz techniki oklejania aut. Folia oferuje bardzo szerokie możliwości, Uzyskanie spektakularnego efektu jest przy tym znacznie prostsze i szybsze niż w przypadku lakierowania, które potrafi być bardzo czaso- i pracochłonne, szczególnie, jeśli w grę wchodzą nietypowe realizacje. Aplikacja folii jest ponadto tańsza. Co więcej, ma ona duże znaczenie dla ochrony karoserii. Stanowi bowiem fizyczną barierę przed czynnikami zewnętrznymi, dzięki czemu zapobiega zarysowaniom i mikrouszkodzeniom oraz blaknięciu lakieru i utracie połysku. Folia nie zostawia też żadnych śladów na jego powierzchni. Jej demontaż jest stosunkowo prosty i może być przeprowadzony w każdej chwili. Wiąże się to z możliwością łatwej zmiany wyglądu auta lub powrotu do oryginalnego koloru w dowolnej chwili. Jeśli jednak zechcesz, by folia służyła Ci jak najdłużej, nie musisz obawiać się o jej trwałość. Poprawnie zamontowane produkty tego typu prezentują się świetnie przez lata. Folia dobrze trzyma się karoserii, a przy tym nie blaknie, jest odporna na zróżnicowane temperatury, opady czy środki chemiczne. To najlepszy wybór, gdy marzysz o nowym wyglądzie samochodu lub poszukujesz czegoś prawdziwie oryginalnego.