„Ile będzie kosztowało oklejenie busa?”

pytajnik.jpgPytanie za 10 punktów! Proszę nie liczyć w tym wypadku na wycenę, a nawet na odpowiedź w stylu przysłowiowego „mniej - więcej”.

Proszę zapamiętać, że na ostateczną cenę wpływa bardzo wiele różnych czynników.
Przede wszystkim dokonując wyceny musimy znać przynajmniej model i rocznik pojazdu + dodatkowe informacje na temat wersji danego modelu. Generalnie, zapraszamy z samochodem na oględziny, pomiar i bezpłatną  wycenę. Dzięki takiemu spotkaniu mają Państwo 100% gwarancję, że podana wtedy przez nas cena będzie rzeczywistą ceną za usługę.
Rozumiejąc jednak specyfikę funkcjonowania dzisiejszego rynku wychodzimy klientowi naprzeciw i dajemy możliwość ustalenia nie rzadko ostatecznej ceny już na etapie kontaktu on-line.

Na cenę oklejania wpływ ma ilość oraz skomplikowanie  przetłoczeń na karoserii samochodu, ilość szyb do oklejenia, ilość elementów, które należy zdemontować w trakcie oklejania.  Pierwsze dwa czynniki determinują rodzaj folii, z której należy skorzystać do oklejania. I oto się wszystko rozgrywa.

„Ma być oklejony cały! Chcę odkleić się od szarości!”

samochod.jpgMają Państwo możliwość oklejenia kompletnie całego samochodu wraz ze zderzakami i dachem. Wtedy należy skorzystać z zaawansowanej foli wylewanej 3D, której elastyczność pozwala na wtłoczenie jej w  miejsca z pozoru wydawałoby się nie możliwe do oklejenia. To właśnie folia  z wydrukowaną na niej  grafiką wtłoczona w te różne wklęsłości, wypukłości i zakrzywienia karoserii  sprawia, iż ostateczny wygląd  samochodu jest bardzo efektowny. Decydując się na taki sposób oklejania mają Państwo gwarancję długotrwałej ekspozycji  grafiki oraz pewność że będzie ona przykuwała uwagę. Za wzmocnienie odbioru odpowiedzialny będzie profesjonalny projekt, który również jesteśmy w stanie Państwu zapewnić. Koszt względem skuteczności i czasu ekspozycji reklamy jest całkowicie opłacalny.


 

 

„Może tak tylko, tyle żeby był widoczny. Może jakieś zdjęcie na drzwiach z tyłu?”

Nie ma sprawy. Jeśli nie są Państwo zainteresowani całościowym oklejaniem możemy Państwu zaproponować kilka rozwiązań. W niektórych przypadkach to się rzeczywiście opłaci.
Mogą Państwo zdecydować się na oklejenie pojazdu fragmentarycznie wydrukowaną reklamą. Proszę jednak pamiętać, iż jeżeli Państwa wizja zakłada częściowe oklejenie pojazdu, a mimo wszystko grafika naklejana będzie na te elementy karoserii, gdzie są przetłoczenia należy wtedy skorzystać z folii wylewanej. W przypadku Państwa wątpliwości, co do określenia skomplikowania danego przetłoczenia zapraszamy do kontaktu. Jeżeli zależy Państwu na obniżeniu kosztów usługi, a mają już Państwo pomysł na wygląd reklamy lub design'u, to zalecamy tak opracować pomysł graficzny, aby uwzględniał istnienie przetłoczeń. Projekt pomyślany tak, aby omijał przetłoczenia sprawi, iż skorzystać będzie można ze zwykłej folii polimerowej, która jest tańsza od wspomnianej folii wylewanej 3D.

"Wie Pan, potrzebuję dać tylko krótką informację: Jutro o 16.00 pod Zygmuntem rozdajemy zielone kokardki.”

Jasne. Po co kleić w takim przypadku cały samochód? Kolejnym zatem pomysłem na oklejenie pojazdu, który również może obniżyć koszty jest połączenie elementów graficznych z grafiką o jednolitych kolorach, którą można w tym przypadku wyciąć z kolorowych folii (mogą to być napisy, loga, zdobne kształty). Można również stworzyć interesujący i rzucający się w oczy projekt jedynie w oparciu o skorzystanie z folii kolorowych. Generalnie, niedroga sprawa ale czy tak naprawdę zadziała?

„A więc, zatem?”

wykrzyknik.jpgWszystkie wspomniane możliwości  wyboru mają wpływ na cenę. Wyklejenie jednego boku Peugeot Partner, z nie oszkloną częścią ładowną może kosztować 120 zł więcej niż wyklejenie podobnego gabarytowo boku Fiata Fiorino, właśnie ze względu na brak jakichkolwiek przetłoczeń w tym ostatnim. W przypadku większych powierzchni te różnice robią się dosyć spore. Konkludując, zalecamy Państwu zastanowienie się nad wizją reklamy na Państwa samochodzie, mając jednak w tej materii bardzo duże doświadczenie zachęcamy do powierzenia nam opracowania projektu graficznego i omówienia szczegółów koncepcji podczas osobistego spotkania. Nasza elastyczność w komunikacji i wiedza na temat outdoorowych form reklamy zapewni Państwu ostatecznie satysfakcję z wykonanej usługi. Zapraszamy do zapoznania się z galerią projektów tutaj oraz galerią oklejonych pojazdów tutaj .

powrot4.png